Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 19 Maj 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w liturgii kończy okres wielkanocny. Dziś również przypada Misyjny Dzień Chorych.

W dzisiejszą  niedzielę:

• godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • godz. 12:30 Msza w intencji dzieci ochrzczonych w minionym czasie. Nauka dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę 15 czerwca po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
  • o godz. 14:00 Msza św. z oprawą w języku kaszubskim.

Jutro, w poniedziałek po uroczystości zesłania Ducha Świętego, przypada święto Maryi Matki Kościoła.

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIMY W NASTĘPUJĄCYM PORZĄDKU: 6:30, 8:00, 11:00,  15:30 (ŁYŚNIEWO), 16:30, 18:00 i 20:00 (kościół zabytkowy).

W poniedziałek 20 maja o godzinie 19.00 spowiedź święta dla młodzieży,
która we wtorek, 21 maja, przyjmie sakrament Bierzmowania oraz ich bliskich.

W poniedziałek, z uwagi na spowiedź młodzieży - spotkanie Bractwa Świętego Oblicza oraz Msza św. o godz. 20:00 odbędą się w kościele zabytkowym.

We wtorek, o godz.17.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z rąk  ks. Biskupa Arkadiusza Okroja.  Zachęcamy do modlitwy
za młodzież. Informujemy także, że z racji bierzmowania
NIE BĘDZIE!!! Mszy świętej o godz. 18:00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

• w kościele parafialnym w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w łączności z Mszą o godz. 18:00
  • przy figurze Matki Bożej przed salką katechetyczną od poniedziałku do piątku
    o godz. 17:30.

W tym tygodniu obchodzimy:

• w czwartek, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  • w piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W następną Niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy.

W następną niedzielę, w parafii św. Jana, o godz. 9:00, Msza św. w intencji obrony życia. Po Mszy Marsz dla życia i przejście ulicą Kartuską do Ołtarza Papieskiego.
Po Mszy św. o godz. 11:00, przy kościele zabytkowym – Festyn Rodzinny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach.

Bóg zapłać Rodzicom za przygotowania dzieci do I Komunii Świętej, za ofiarowany pulpit na ewangeliarz, figurę Chrystusa Zmartwychwstałego oraz kapę maryjną,
a także złożoną ofiarę dla potrzebującego dziecka z naszej Parafii oraz tę która pokryła koszty wyczyszczenia tapicerki. Bóg zapłać Rycerzom Kolumba i ich żonom za generalne wysprzątanie naszego kościoła.

Bóg zapłać Paniom Katechetkom za przygotowanie dzieci do I Komunii, służbie liturgicznej, Panu kościelnemu, osobom dbającym o oprawę muzyczną
oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszej uroczystości.

Od 31 maja do 2 czerwca, na placu  przy kościele zabytkowym odbędą się rekolekcje z Ojcem Jose Maniparambil.

Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższą środę
na nowennę o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ulicy Majkowskiego, Okrężnej i 11 Listopada. Od dziś zapraszamy mieszkańców tego rejonu do zakrystii w celu wyrażenia chęci przyjęcia ikony i ustalenia kolejności. W środę prosimy,
aby do zakrystii podeszły te rodziny, od których peregrynacja będzie się zaczynać.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina  i zapraszamy

Z naszej rodziny parafialnej odeszły do wieczności: śp. Zofia Kuśmierek, l. 95
z  ul. Fredry oraz śp. Jadwiga Kleba, l. 87 z Puzdrowa, a z parafii św. Jana śp. Klara Kotłowska, l. 80 z ul. Kartuskiej.
Rodziny zmarłych  dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłe Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….