Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Najświętszej

Niedziela, 26 Maj 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Trójcy Najświętszej

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.

W dzisiejszą niedzielę, w parafii św. Jana, o godz. 9:00, Msza św. w intencji obrony życia. Po Mszy Marsz dla życia ulicą Kartuską do Ołtarza Papieskiego.
O godz. 12:00, przy kościele zabytkowym – Festyn Rodzinny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach. O godz. 15:00 koncert zespołu Małe TGD.

W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 czcicieli Bractwa Szkaplerza
św. Michała Archanioła.

W czwartek, 30 maja przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym, z wyjątkiem, że: NIE BĘDZIE!!! Mszy św. o godz. 12:30.

Procesja Eucharystyczna wyruszy do czterech ołtarzy po Mszy św. o godz. 11:30 w kościele św. Jana w Sierakowicach, przejdziemy z kościoła św. Jana ul. Kartuską do Ołtarza Papieskiego. Dzieci I Komunijne prosimy o przyjście w strojach komunijnych.
U pozostałych dzieci mile widziane stroje kaszubskie. Oratorium będzie czynne od 6:15 do 17:15.

Dziewczynki pragnące sypać kwiaty podczas Bożego Ciała zapraszamy na próby we wtorek i w środę o godz. 17:00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii.

W tzw. oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesja Eucharystyczne: w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy o godz. 11:00.

W piątek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.

W piątek rozpoczynamy rekolekcje  z Ojcem Jose Maniparambil. Msze święte:
w piątek i w sobotę na placu przed kościołem zabytkowym o godz. 17:00 ( NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o godz. 18:00!!!) , a w niedzielę o godz. 14:00 na placu
pod przewodnictwem Biskupa Arkadiusza Okroja. Szczegółowy plan rekolekcji dostępny w gablocie.

W tym tygodniu przypada  I sobotaAdoracja Najświętszego Sakramentu
po Mszy św. o godz. 18:00, a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Ks. Patryk i ks. Daniel odwiedzą swoich chorych w przyszłym tygodniu.

Z racji rekolekcji NIE BĘDZIE spotkania Straży Honorowej NSPJ.

Na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy
od poniedziałku do piatku w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00.

Bóg zapłać katechetom, księdzu Danielowi za przygotowanie młodzieży
do bierzmowania
i osobom, które przyczyniły się do organizacji uroczystości bierzmowania oraz za złożone ofiary na seminarium.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

• w kościele parafialnym w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w łączności z Mszą o godz. 18:00
  • przy figurze Matki Bożej przed salką katechetyczną od poniedziałku do piątku
    o godz. 17:30.

Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższą środę
na nowennę o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ulicy Zielonej, Kwiatowej, Brzozowej i Skarpowej. Od dziś zapraszamy mieszkańców tego rejonu do zakrystii w celu wyrażenia chęci przyjęcia ikony i ustalenia kolejności. W środę prosimy,
aby do zakrystii podeszły te rodziny, od których peregrynacja będzie się zaczynać.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina  i zapraszamy

Z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności: śp. Brunon Młyński, l. 83
z  ul. Mirachowskiej i śp. Józef Reiter, l. 87 z Kokwina.
Rodziny zmarłych  dziękują za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej. Polećmy zmarłychg Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu….