Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą

Niedziela, 02 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na IX Niedzielę Zwykłą

W tym miesiącu łączymy się z Papieżem w modlitwie za ludzi, którzy uciekają
ze swojego kraju, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni
do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach,
które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Gorąco dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała, zwłaszcza tym,
którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze. Szczególne podziękowania  kierujemy również wszystkim, którzy pomogli w organizowaniu procesji: strażakom, ministrantom, asyście, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom po I Komunii, organistom, policji, grupom działającym w parafiach, osobom, które przyniosły kwiatki i wszystkim, którzy przyczynili się, by w miniony czwartek uczcić Jezusa Eucharystycznego.

Dziękujemy Paniom z KGW Sierakowice za zainicjowanie nabożeństwa majowego przy figurce przed salką. Bóg zapłać wszystkim, którzy gromadzili się na modlitwie przy tej i wielu innych figurach i krzyżach na terenie naszej Parafii.

Dzisiejsza niedziela w Polsce jest Dniem Dziękczynienia. Zbiórka do puszek, (umieszczonych przy wyjściu z kościoła) na kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.

Dziś o godz. 14:00  na placu przed kościołem zabytkowym Msza pod przewodnictwem Biskupa Arkadiusza Okroja na zakończenie rekolekcji rekolekcje  z Ojcem Jose Maniparambilem.

W tzw. oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesja Eucharystyczne: dziś po Mszy o 11:00, od poniedziałku do czwartku po Mszy o 18:00.  W czwartek błogosławieństwo wianków  na każdej Mszy świętej.

W poniedziałek przypada rocznica śmierci poprzedniego proboszcza naszej parafii
ks. Tadeusza Klana. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłego duszpasterza.

We wtorek o g.19.00 w salce pod plebanią zapraszamy wszystkie kobiety na naukę stanową w ramach duszpasterstwa kobiet. Naukę wygłosi ks. Mikołaj Jędrzejewski.                     Po Mszy o 18:00 adoracja Domowników Boga, a o 20:00 Msza w ich intencji.

W środę – w ramach Rycerstwa Niepokalanej modlitwa różańcowa pod Płaszczem Maryi z Guadalupe.

W czwartek, o godz. 18:00 – Msza św. przy Ołtarzu Papieskim pod przewodnictwem biskupa Arkadiusza Okroja w 25 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie (1999). Serdecznie zapraszamy. Na Mszy św. przyjęcie dzieci i młodzieży do Eucharystycznego Ruchu Młodych.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.  Godzina święta  po Mszy św. o godz. 22:00. O poprowadzenie prosimy Rycerzy Kolumba.
    W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

I piątek – możliwość spowiedzi od 15:30. O  16:00 Eucharystyczny Ruch Młodych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30 Msza dla dzieci.

Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa  i adoracja Najświętszego Sakramentu  do Mszy św. o godz. 20:00.

Chorych z posługą sakramentalną ks. Proboszcz i ks. Patryk  odwiedzą WYJĄTKOWO w czwartek, ks. Daniel  w  sobotę, a o. Maksymilian część

w czwartek  i część piątek. Wszyscy duszpasterze wyruszą po Mszy o 8:00.

W piątek i w sobotę zapraszamy na spotkania Anielskie ze św. Michałem Archaniołem, które poprowadzi o. Robert Ryndak, Michaelita. W piątek dzień skupienia dla czcicieli św. Michała Archanioła. Nauki na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy o 18:00 modlitwy o uwolnienie, a  po Mszy o 20:00 apel ze św. Michałem Archaniołem. W sobotę po Mszy o 8:00 koronka uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem.

Spotkanie mężczyzn w ramach inicjatywy CORwarsztaty biblijne dla mężczyzn odbędzie się w piątek o 19:00 w salce pod plebanią.

W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – wspomnienie, św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników;

- w środę – wspomnienie, św. Bonifacego, biskupa i męczennika;

- w piątek – uroczystość, Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów; Po Mszy o 16:30 procesja eucharystyczna.

- w sobotę – wspomnienie, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę na parkingu przy kościele akcja poboru krwi od 9:00 do 13:00.

W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjno-gospodarcza. Polecamy ją ofiarności parafian i gości.

Na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00.

Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższą środę
na nowennę o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ulic Spacerowej i Krótkiej Od dziś zapraszamy mieszkańców tego rejonu do zakrystii w celu wyrażenia chęci przyjęcia ikony i ustalenia kolejności. W środę prosimy, aby do zakrystii podeszły te rodziny, od których peregrynacja będzie się zaczynać.

Ruch Światło-Życie diecezji pelplińskiej zaprasza na 15 dniowe rekolekcje wakacyjne organizowane dla dzieci młodzieży w 3 turnusach:

I - od 28.06-14.07 dla młodzieży po 1 klasie szkoły ponadpodstawowej

II - od 16.07-27.07 dla dzieci po klasie 3,4 i 5

III - od 03.08-19.08 dla młodzieży po 6,7 i 8 klasie szkoły podstawowej.

Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła, a zapisy na stronie internetowej www.pelplin.oaza.pl.

Społeczność SP 1 zaprasza dziś na Piknik Rodzinny  przy szkole od 12:00 do 17:00.

Organizowana jest pielgrzymka do Medziugorje. Więcej informacji w gablocie i u pani E. Drywa.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina  i zapraszamy do kawiarenki na świeże ciasto i chleb.