Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą

Niedziela, 16 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XI Niedzielę zwykłą

W dzisiejszą  niedzielę:

• o godz. 9:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
  • o godz. 11:00, Msza św. jubileuszowa (50 – lecie kapłaństwa)
    ks. prałata Stanisława Majkowskiego
  • o godz. 12:30 Msza św. w intencji dzieci nowoochrzczonych. Następny termin
    21 lipca. Rodziców i rodziców chrzestnych zapraszamy na naukę w sobotę,
    po Mszy św. o godz. 18:00.
  • o godz. 14:00 Msza św. w języku kaszubskim, jednocześnie  Msza św. jubileuszowa (25  – lecie kapłaństwa) ks. Wojciecha Korzeniaka.

W dzisiejszą niedzielę, duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim organizują w Pelplinie „Przystań dla rodzin”. Rozpoczęcie Mszą św. w Bazylice katedralnej w intencji rodzin naszej diecezji o godz. 13:30, a potem na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego, świadectwa, konferencje, wspólna zabawa i piknik rodzinny, który zakończy się koncertem zespołu „Siewcy Lednicy”.

Jutro, w Pelplinie spotkanie dla młodzieży „Przystań – warsztaty dla duszy”. Zawiązanie wspólnoty o godz. 10.30 poprzez wspólny śpiew, taniec, uwielbienie
i Eucharystię. Na zakończenie spotkania koncert uwielbienia.

Na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, zapraszamy
od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą świętą o godz. 18:00.

We wtorek, po Mszy św. o godz. 18:00, w kościele parafialnym, spotkanie z s. Beatą Zawiślak, urszulanką z Warszawy, która zaprezentuje Wspólnotę „Baranki” – przygotowanie rodziców dzieci do I Komunii Św. Zapraszamy na to spotkanie katechetów i rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
w ciszy,
a od godz. 19:00 do godziny 20:00 - Godzina Święta. O poprowadzenie prosimy Domowników Boga.

W związku z ustanowieniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy główną patronką naszej diecezji organizowana jest piesza pielgrzymka do kościoła pod Jej wezwaniem w Kamienicy Królewskiej. Zbiórka pielgrzymów przy kościele św. Marcina w Sierakowicach 27.06 o godz. 18:00. O godz. 20:00 Msza i nowenna dla pontników. Trasa pielgrzymki ok. 6 km. Wyżywienie i powrót we własnym zakresie.

W czwartek Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach zaprasza na koncert swoich podopiecznych do kościoła zabytkowego, o godz. 18:00.

W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek – wspomnienie, św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

- w czwartek - w Polsce obchodzimy Dzień Uchodźcy.

- w piątek – wspomnienie, św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, uczniów, rodziców i pracowników   szkół na Msze św. dziękczynne za miniony rok szkolny, które odprawimy w następującym porządku:

• Szkoła Podstawowa nr 2 oraz  Branżowa Szkoła I Stopnia z Sierakowic – czwartek, godz. 16:00 (kościół parafialny);
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz Szkoła Podstawowa z Puzdrowa i Powiatowy Zespół Szkół z Sierakowic – w piątek, godz. 10:00  (kościół parafialny);
  • Szkoła Podstawowa z Łyśniewa – piątek, godz. 9:00 w Łyśniewie.

Bóg zapłać dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za udostepnienie miejsca
na przeprowadzenie Weekendu dla Narzeczonych oraz parom prowadzącym
za poświęcony czas.

Trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W najbliższą środę
na nowennę o godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców ulicy Wybickiego. Od dziś zapraszamy mieszkańców tego rejonu do zakrystii w celu wyrażenia chęci przyjęcia ikony i ustalenia kolejności. W środę prosimy, aby do zakrystii podeszły te rodziny,
od których peregrynacja będzie się zaczynać.

Ruch Światło-Życie diecezji pelplińskiej zaprasza na 15 dniowe rekolekcje wakacyjne organizowane dla dzieci młodzieży w 3 turnusach. Więcej informacji
na plakacie.

Organizowana jest pielgrzymka do Medziugorie. Więcej informacji w gablocie