Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

Niedziela, 30 Czerwiec 2024 r.

Ogłoszenia parafialne na XIII Niedzielę zwykłą

W miesiącu lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie za duszpasterstwo chorych, aby sakrament namaszczenia dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

We wtorek, o godz. 19:00, w salce pod plebanią, zapraszamy na naukę stanową
dla kobiet.
Po Mszy św. o godz. 18:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu
w ciszy do Mszy św. o godz. 20:00 w intencji Domowników Boga.

W środę w ramach spotkania Rycerstwa Niepokalanej modlitwy pod płaszczem Maryi z Guadalupe.

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.  Godzina święta  po Mszy św. o godz. 22:00. O poprowadzenie prosimy Domowy Kościół. W czasie Godziny świętej możliwość skorzystania
    z sakramentu pokuty i pojednania.
  • I piątek – możliwość spowiedzi na każdej Mszy Świętej. Chorych z posługą sakramentalną ks. Proboszcz, o. Maksymilian i WYJĄTKOWO!!!  ks. Sebastian (w zastępstwie za ks. Daniela) odwiedzą w piątek po Mszy św.
    o godz. 8:00.
    Z kolei ks. Patryk  swoich chorych odwiedzi w  sobotę po Mszy św. o godz. 8:00.

O godz. 16:00 zapraszamy do kościoła parafialnego Eucharystyczny Ruch Młodych na adorację Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy św. o godz. 18:00 akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
i adoracja Najświętszego Sakramentu
  do Mszy św. o godz. 20:00. Po adoracji
(o godz. 19:30) zapraszamy Straż Honorową NSPJ na spotkanie do salki katechetycznej.

• I sobotaAdoracja Najświętszego Sakramentu  po Mszy o godz. 18:00,
    a o godz. 20:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Spotkanie w ramach inicjatywy COR odbędzie się w piątek o godz. 19:00 w salce
pod plebanią.

W sobotę, od godz. 10:00, przy kościele zabytkowym - Festiwal Kultury Łowieckiej Knieja’2024 (połączony z piknikiem), a o godz. 16:00, Msza święta Hubertowska przy Ołtarzu Papieskim – serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu:

w środę - święto, św. Tomasza, apostoła, a w sobotę – wspomnienie, bł. Marii Teresy Ledóchowskiej i patronalny dzień Apostolstwa Chorych.

Bóg zapłać wszystkim tym, którzy pomogli w zorganizowaniu pieszej pielgrzymki
do Kamienicy Królewskiej.

Informujemy, że w lipcu i w sierpniu, Msza św. o godz. 14:00 będzie w kościele zabytkowym.

Na czas wakacji PRZERWA w peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Polecamy nasz parafialny tygodnik Tydzień u św. Marcina  i zapraszamy

Z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności śp. Bernard Subkowski, l. 85
z ul. Dworcowej. Rodzina
składa podziękowania za wszelkie wyrazy współczucia, udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. pogrzebowej.  Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…